Mafiánske praktiky v Poprade, aneb ako si zabezpečiť cestu na trón

Autor: Tomáš Galajda | 2.9.2010 o 9:18 | (upravené 23.11.2010 o 16:01) Karma článku: 11,22 | Prečítané:  985x

Zneužitie právomoci verejného činiteľa, podvod a vydieranie...!!! Tak sa dá v krátkosti zhrnúť činnosť muža, ktorý v súčasnosti zastáva najvyšší post vo vedení mesta Poprad. Áno, ide o "mafiánske" praktiky pána Antona Danka, primátora mesta Poprad, poslanca Prešovského samosprávneho kraja. A na kom ich praktikuje? Na samotných zamestnancoch mesta. Otázka ale stojí takto: Prečo sa musí tak veľavážený občan, primátor mesta, uchyľovať k takýmto praktikám?! Z pragmatického dôvodu - primátor mesta Poprad sa opätovne chystá zasadnúť za primátorský stôl po nadchádzajúcich voľbách a tým ovládať, riadiť a manipulovať s tokom peňazí, ktoré ako poslanec za vyšší územný celok môže získať pre mesto zo štátnej pokladnice.

Možno si poviete, Je toho... ale nejde o to čo chce p. Danko dosiahnuť, ale ako! Ak chce totižto znovukandidovať na post primátora ako nezávislý kandidát, potrebuje najprv dostatočný počet podpisov voličov. A tu sa dostávame k jadru problému. Teraz už neúctivý, ale zato nechutne ambiciózny primátor si dá vytlačiť petičné hárky za naše peniaze na "svojom" mestskom úrade, na mestských kopírkach, na mestské papiere, tie dá rozviesť na mestských autách do mestských podnikov s nefalšovane rafinovaným a nenápadne, ale zato účinne formulovaným návodom na vyplnenie.

A tu sa dostávame zo sféry zneužitia právomoci verejného činiteľa do sféry vydierania. Určite vás už napadlo, ako je formulovaný návod na použitie... Každý zamestnanec platený z mestskej pokladne sám bez nátlaku, vo vlastnom záujme (ne)musí vyplniť v určitej kolonke svoje meno a v druhej zanechať i svoj podpis. Ak náhodou meno zamestnanca bude chýbať na listine, nájde sa bič, ktorým ho dostane na úrad práce. Kto si chce zachovať šancu na prácu a slušný život, je nútený (ne)dobrovoľne podporiť kandidatúru a tým opätovne vydláždiť súčasnému primátorovi cestu do hry o veľké peniaze. A je jasné, že v rámci plnenia kolektívnej spoluviny by mal každý lojálny zamestnanec pridať na listinu ešte pár overených, nič netušiacich a s petíciou nesúhlasiacich duší... A to je ten posledný diel skladačky - podvod! By ste sa asi čudovali, koľkí z vás figurujú ako dobrovoľne podporujúci kandidatúru, žiaľ len naoko politicky "nezávislého" kandidáta na post primátora mesta Poprad.

Nemusím hádam pripomínať, že úspechy spojené s investovaním v Popradskom regióne sú neodeliteľne späté najmä s takzvaným "všimným" smerom k najvyšším postom v meste. Alebo si myslíte, že nedávny darček k narodeninám (Bentley Continental GT v hodnote cca 5,5 mil. SK) od istého nemenovaného pána bolo len drahším darčekom drahému priateľovi?! Či lukratívne byty, nehnuteľnosti a niečo na konte...sa vyskytne za primátorský plat?! Len slepý a hluchý, tak ako socha reprezentujúca hluchotu a slepotu nášho súdnictva voči pravde, si nechce uvedomiť, že všetky investície v Poprade mali na pozadí naplniť iné záujmy jednotlivých ľudí blízkych aj podsvetiu. Nie záujmy obyvateľov mesta a poctivých, dane odvádzajúcich podnikateľov. Veď po odchode anglického mecenáša z českými koreňmi, ktorý už nevládal stále vkladať do natiahnutých rúk všimné a ďakovné, nahradil iný mecenáš. No nie taký, ktorý chce zveľaďovať a investovať legálne aby niečo aj legálne získal a po sebe i čosi veľké zanechal, ale malý širokoplecý, v policajných radoch známi "mafián", veľkoryso vítaný obchodný spoločník, ba priam, že až sa neostýchajú použiť slovo investor. Len neviem, kto sa od koho priučil, pretože praktiky použité pri petičných hárkoch pripomínajú praktiky podsvetia. Akokoľvek sa na to dívam, dvíha sa mi žalúdok z toho, ako jeden vysokopostavený človek môže beztresne vydierať zamestnancov mesta pre osobný prospech a to všetko ešte za peniaze nás všetkých.

Fakt už je ten svet hodnôt natoľko degenerovaný?! S tvárou inteligentného politika, s praktikami primitívneho mafiána dosiahnete dnes čokoľvek - úspech, rešpekt, uznanie, ba dokonca i nesmrteľnosť. Akoby mi to pripomínalo časy pred 89-tym, len farba sa akosi zmenila....či ani tá nie?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?